Töö24 portaalis parima kasutajakogemuse saamiseks soovitame kasutada Google Chrome veebibrauserit. Kasutades alternatiivseid veebrausereid võib esineda väiksemaid probleeme.

Kuidas leida endale uus töökoht Facebooki kaudu?

Facebooki kaudu võib tänasel päeval leida töökohti, mis muudavad inimeste elusid. Tänases blogipostituses arutleme, kuidas tööotsingul Facebook enda kasuks pöörata.

25. Nov 2017

Jaga

Kuidas leida endale uus töökoht Facebooki kaudu?

25. Nov 2017

Facebook on võimas tööriist, mis aitab Sul tänasel päeval ka kiirelt tööd leida. Erinevaid tööpakkumisi ringleb Facebookis igapäevaselt ja hea töökoha saamiseks tasub Sul olla tähelepanelik ning teadlik sellest, kuidas suurendada tõenäosust kandideerimisel valituks osutuda.

1) Esimese asjana tuleb Sul vaeva näha enda isikliku profiili kallal. Vaata üle, et Sinu profiililt ei leiaks vastutustundetuid pilte ettevõtja või personalijuhi silmis. Kui Sa ei ole Facebooki kontole pilte lisanud, siis kindlasti lisa need, sest üks pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna. Pildi lisamine aitab eristuda teistest tööle kandideerijatest, kes seda ei tee. Facebook on sotsiaalmeedia platvorm, mis eeldabki, et igal kasutajal on oma identiteet. Kui seda ei ole, siis ei võeta seda inimest ka sotsiaalmeedia platvormil tõsiselt. Teiseks, annab Facebook Sulle võimaluse enda eelneva haridus- ja töökogemuse kohta infot lisada. Tee seda kindlasti, sest kui Facebooki kaudu tööd otsid, vajad Sa tugevat ja informatiivset profiili. Näiteks, kui kommenteerid tööpakkumise alla, et „Kandideerisin“ või „Soovin kandideerida“, siis kindlasti viskab tööandja ka Sinu Facebooki profiilile pilgu peale.

2) Kui Sinu enda profiil on korras, tasub Sul luua CV. Curriculum Vitae loomiseks on palju erinevaid võimalusi, kuid meie soovitame kasutada CV loomiseks mõnda olemasolevat põhja. Näiteks Töö24.ee tööportaalis saad Sa mugavalt luua efektiivse CV ( https://too24.ee/cv/loo).

3) Nüüd on Sul olemas ka CV ja seda peaks jagama. Esmalt, jaga oma CV-d oma isikliku Facebooki konto profiilil. See aitab Sul levitada sõna, et otsid tööd. Mine Sa tea – võib-olla Sinu sõbra tööandja otsibki just sinusugust pealehakkajat ja võtab Su heale kohale tööle? Lisaks oma profiilil CV jagamisele soovitame jagada seda ka Facebooki töökuulutuste gruppides. Nimekirja Töö24.ee Facebooki gruppidest leiad selle artikli lõpuosas.

4) Ole töökuulutuste gruppides aktiivne, kommenteeri, jaga ja lisa postitusi meeldivaks. Facebook on juba selline platvorm, kus iga väike liigutus, mis sa teed, jätab jälje ka Sinu sõprade/tuttavate Facebookis. Kui keegi näeb, et kommenteerisid töökuulutuse alla, kus avaldasid soovi kandideerimaks, siis oled Sa jäänud silma oma tutvusringkonnale. Oma tutvusringkond aitab alati rohkem, kui lihtsalt võõras inimene ja ei ole välistatud ka juhused, kus ainult Facebooki profiilile postitamisest tuleb välja, et Sinu vana tuttav otsib just enda meeskonda üht lisa liiget.

Mis kõige tähtsam, ära lase pead norgu! Tööd on Eestis palju ja uusi töötajaid otsitakse pidevalt. Küll leiad Sinagi endale sobivaima töökoha!


Töökuulutused Eestis (50 119 liiget) 

Töökuulutused Tartus (18 257 liiget) 

Töökuulutused Pärnus (13 842 liiget) 

Töökuulutused Soomes (4981 liiget) 

Töökuulutused/Haltuurad (29 286 liiget) 

Tööpakkumised Eestis ja välismaal  (35 526 liiget) 

Töökuulutused Tallinnas ja Harjumaal (628 liiget) 

Töökuulutused Eesti saartel ja Läänemaal (51 liiget) 

Töökuulutused Ida-Virumaal (46 liiget)

Töökuulutused Lõuna-Eestis (234 liiget) 

Töökuulutused Kesk-Eestis (111 liiget)